Projekt DIOSI zaključen posljednjim sastankom u Madridu

06.12.2022. / vijesti / diosi

Dana 29. i 30. studenog 2022. godine na španjolskom sveučilištu Universidad Carlos III de Madrid, održan je završni sastanak projekta DIOSI (eng. Developing and Implementing hands-on training on Open Science and Open Innovation for Early Career Researchers) kojemu su prisustvovali i predstavnici Sveučilišta u Rijeci – prorektor za strateške projekte prof. dr. sc. Saša Zelenika, predstojnik Doktorske škole prof. dr. sc. Igor Prpić, dr. med., voditelj Sveučilišnog savjetovališnog centra (SSC-a) prof. dr. sc. Zoran Sušanj i voditeljica Ureda za karijere SSC-a Nikoleta Zubić.

Tijekom sastanka, predstavljen je tzv. Okvir za praćenje utjecaja DIOSI modela obrazovanja i praćenje doktoranada/ica (eng. DIOSI Impact and Graduate Tracking Framework), razvijen u sklopu radnog paketa br. 5 kojega je koordiniralo Sveučilišta u Rijeci, u suradnji sa Sveučilištem u Maastrichtu.

Projekt DIOSI, financiran sredstvima programa Europske unije Obzor 2020., započeo je 1. siječnja 2021. godine te traje do 31. prosinca ove godine. Tijekom dvogodišnjeg trajanja, projekt se provodio komplementarno s aktivnostima YUFE saveza, produbljujući suradnju partnera u području razvoja poslijediplomskih studija, a obuhvaćao je razvoj i provedbu treninga za doktorande u području otvorenih inovacija, poduzetništva i otvorene znanosti, s ciljem da se takvi treninzi, kroz takozvani „DIOSI model“ integriraju u doktorske studije partnerskih sveučilišta.