Projekt Industrial Heritage Lab

17.12.2019. / vijesti / sveučilište i društvo

U sklopu aktivnosti na Erasmus+ projektu Industrial Heritage Lab@Iscd 3 Level Centar za industrijsku baštinu organizirao je od 3. do 8. prosinca 2019. godine trening. Cilj treninga bio je upoznati partnere s riječkom industrijskom baštinom te dosadašnjim aktivnostima Centra na polju istraživanja, edukacije i industrijskog turizma.

Šestodnevni program uključivao je:

• Obilazak kompleksa Benčić – palača šećerane, Muzej moderne i suvremene umjetnosti
  • Upoznavanje s programom Priča o Benčiću Vijeća mladih Benčić
  • Obilazak Molo longa
  • Upoznavanje s projektom Rijeka2020, gradskim programima Moja Rijeka i Građanski ofgoj, projektom Forget Heritage
  • Upoznavanje s edukativnim aktivnostima Regionalnog instituta za kulturu iz Katowica
  • Obilazak istočne industrijske zone – Vodovodna i Ružićeva ulica
  • Obilazak zapadne industrijske zone – Baračeva ulica
  • Obilazak Muzeja torpeda
  • Prijem u Uredu gradonačelnika Grada Rijeke
  • Upoznavanje s aktivnostima Centra za industrijsku baštinu
  • Prezentaciju Potrage za blagom na obalama Mrtvog kanala

Aktivnosti na treningu trebaju poslužiti kao uvod u pisanje okvira kurikuluma za učenje o industrijskoj baštini u srednjim školama koji će se potom nadograditi metodoliškim priručnikom te pilotirati s učenicima triju srednjih škola, Srednje škole Andrije Ljudevita Adamića iz Rijeke, Nezihe Derya Baltali Bilim Sanat Merkezi iz Turske te Liceul Tehnologic ”Sfantul Pantelimon” iz Rumunjske.