Projekt na Medicinskom fakultetu

30.10.2020. / vijesti / znanstvenici

Erasmus+ projekt „Podrška za članove obitelji psihički oboljelih osoba“ (Family Caregiver Support), koji je započeo 2018. godine na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, privodi se kraju.

Zadovoljstvo nam je izvijestiti da su materijali i resursi osmišljeni u sklopu projekta u potpunosti dostupni na  stranicama https://www.family-caregiver-support.eu/hr/pocetna/

Glavni cilj projekta je pomoći građanima da se lakše nose s teretom skrbi o oboljelom članu obitelji i pružiti im izravan i jednostavan pristup ne samo bitnim medicinskim informacijama nego i psihološkoj podršci koja je im je prijeko potrebna. Cilj projekta ispunjen je kroz Smjernice za njegovatelje u obitelji i paket resursa tj. modula o pojedinim poremećajima s posebnim osvrtom na podršku njegovatelju ali i podršku oboljelom članu obitelji. Svi materijali dostupni su na gore navedenoj adresi, kao i putem mobilne aplikacije.