Promocija Odjela za matematiku

12.12.2019. / vijesti / studenti

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci danas, 12. prosinca 2019. održana je svečana promocija Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci. Laureate je promovirao pročelnik Odjela prof. dr. sc. Dean Crnković, a svečanosti je prisustvovala i prorektorica za informatizaciju i organizaciju Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Senka Maćešić. U sklopu svečanosti dodijeljena su i priznanja šestoro najboljih studenata Odjela.

Pročelnik Crnković čestitao je laureatima, naglasivši da je studij matematika zahtjevan studij i da ga nije jednostavno završiti. Zahvalio je roditeljima i bližnjima današnjih laureata na potpori koju su im pružali tijekom studiranja.

Zamjenica pročelnika prof. dr. sc. Sanja Rukavina prozvala je šestoro najboiljih studenata te im uručila priznanja. Priznanja za najbolje studente Odjela za matematiku Sveučilišta u Rijeci u akademskoj godini 2018./2019. dobili su: Antonio Špac, Matej Oguić, Silvije Vukušić, Valentino Marković, Ivana Gložinić i Emma Šepić.

Prorektorica Maćešić obratila se prisutnima, kako u vlastito, tako i u ime rektorice prof. dr. sc. Snježane Prijić Samaržije: ”Današnja promocija važna je, kako za vas same, tako i za Odjel i za Sveučilište. Sve je više ljudi koji se bave matematikom, a ja osobno kao matematičarka po struci, shvaćam vaš odabir. Danas ova struka, moram reći, pruža mnogo bolje mogućnosti nego u vrijeme kad sam ja diplomirala. Slavimo danas vaše diplome i početak jednog novog poglavlja u vašim životima, bilo da se radilo o nastavku školovanja na višoj razini ili izlasku na tržište rada. Danas se i u obrazovanju i u znanosti, ali jednako tako i u gospodarstvu traže matematičari. To je tražena, pomalo rijetka struka i zaista mislim da je biti danas matematičar jedna dobra karijera”.

Uslijedila je svečana promocija prvostupnika i magistara matematike, a laureati današnje promocije su:

sveučilišni prvostupnici / sveučilišne prvostupnice matematike (23)

Mirza Džaferagić

Martina Turković                              s pohvalom

Sanja Varešanin

Helena Vuković

magistra edukacije matematike (1)

Monika Kos

magistra/magistar edukacije matematike i informatike (10)

Ela Bujan

Marija Damijanić                             s velikom pohvalom