Providentia Studiorum Iuris – sastanak projektnog tima

02.12.2021. / vijesti / znanstvenici

U sklopu projekta ”Providentia Studiorum Iuris – Unaprjeđenje kvalitete studiranja na pravnim fakultetima u Hrvatskoj”, financiranog iz Europskog socijalnog fonda, čiji je nositelj Pravni fakultet u Rijeci, a partneri su Pravni fakultet u Zagrebu, Pravni fakultet u Splitu te Pravni fakultet u Osijeku na Pravnom fakultetu u Rijeci i online održan je 30. studenog ove godine sastanak članova projektnog tima s fokus skupinom od devetnaest predstavnika poslodavaca s područja sudstva, odvjetništva, javnog bilježništva i javne uprave. Povod sastanku je rasprava o važnosti stručne prakse i ostalih oblika praktične nastave u stjecanju praktičnih znanja i vještina studenata Pravnog fakulteta. Predstavnici poslodavaca pozvani su na ispunjavanje ankete o ulozi stručne prakse u jačanju studentskih kompetencija već tijekom studija, a u raspravi koja je uslijedila iznijeli su vlastita iskustva, procijenili kvalitetu postojećih oblika praktične nastave te predložili konkretne mjere za njihovo unapređenje. Znanja, vještine i kompetencije stečene tijekom obrazovanja na Pravnom fakultetu u Rijeci, a s kojima se bivši studenti uključuju na tržište rada, svi poslodavci ocijenili su  visokim ocjenama.

Iskustva, komentari i sugestije predstavnika poslodavaca vrijedan su doprinos naporima koje Pravni fakultet poduzima u cilju unaprjeđenja različitih modela provedbe kliničkih predmeta, stručne prakse, terenske i drugih oblika praktične nastave na pravnim studijima, a sve s ciljem jačanja profesionalnih kompetencija svojih studenata i njihova lakšeg uključivanja i snalaženja na tržištu rada.