Radionica o priznavanju prethodnog učenja

05.02.2020. / vijesti / djelatnici

Radionica pod nazivom Uređenje praksi priznavanja novim Pravilnikom održana je danas, 5. veljače 2020. na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci. Moderatorice radinice bile su izv. prof. dr. sc. Dunja Škalamera Alilović, predsjednica Povjerenstva za priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja Sveučilišta u Rijeci i članica Radne skupine za provedbu postupka priznavanja prethodnog učenja MZO te prorektorica za studije, studente i osiguranje kvalitete prof. dr. sc. Marta Žuvić. Nakon prezentacije o metodologiji priznavanja prethodnog učenja otvorena je rasprava te su podijeljeni primjeri iz prakse na Sveučilištu u Rijeci. Radionica je bila namijenjena djelatnicima Sveučilišta involviranima u postupke priznavanja pa su tako sudjelovali članovi Povjerenstva za priznavanje i vrednovanje prethodnog učenja, Povjerenstvo za akademsko priznavanje i priznavanje razdoblja studija, Stručno  vijeće Centra za studije, Stručno vijeće za internacionalizaciju i projekte, Stručno vijeće za informatizaciju, Odbor za kvalitetu, Povjerenstvo za Erasmus program mobilnosti, Erasmus koordinatori po sastavnicama, ISVU koordinatori po sastavnicama, voditelji studentskih službi po sastavnicama. Pravilnik o priznavanju i vrednovanju prethodnog učenja Sveučilišta u Rijeci, stupio je na snagu 2. listopada 2019. godine.