Radionica za doktorande i postdoktorande – „Ulazak u svijet superračunala – pristup i korištenje Bure“

26.01.2024. / vijesti / doktorska škola

Doktorska škola Sveučilišta u Rijeci, Zaklada Sveučilišta u Rijeci i Centar za napredno računanje i modeliranje Sveučilišta u Rijeci organiziraju radionicu za doktorande i postdoktorande „Ulazak u svijet superračunala – pristup i korištenje Bure“.

Radionica će se održati 16. veljače 2024. godine u vremenu od 10:00-14:00 sati, u informatičkoj učionici Centra za napredno računanje i modeliranje (6. kat, učionica 608), , Radmile Matejčić 2 (Kampus, zgrada Odjela).

Jeste li znali da je superračunalo Bura svima na raspolaganju? Buru možete koristiti bilo da pišete završni rad, za edukaciju za rad na superračunalima i najvažnije – mogu ga koristiti svi, neovisno iz kojeg ste znanstvenog područja.
Za sudjelovanje na radionici nisu vam potrebna ni napredna poznavanja informatike, dovoljna je osnovna informatička pismenost.

Doktorandima je na radionici osigurano korištenje računala.
Broj mjesta za sudjelovanje na radionici je ograničen, a zainteresirani se prijavljuju putem prijavnog obrasca.
Rok za prijave je 12. veljače 2024. godine. Za pristup koristite valjani elektronički identitet u AAI@EduHr sustavu.
Detaljnije o radionici i samom superračunalu možete pronaći ovdje.

Za sva pitanja stojimo na raspolaganju na adresi elektronske pošte Doktorske škole doktorska@uniri.hr.