Radni skup u sklopu projekta DIOSI

09.11.2021. / vijesti / diosi

U ponedjeljak 8. studenog je, u okviru aktivnosti mreže europskih sveučilišta YUFE, održan radni skup projekta DIOSI (engl. Developing and Implementing hands-on training on Open Science and Open Innovation for Early Career Researchers) financiranog iz okvirnog programa Europske unije Obzor 2020., strateškog prioriteta „Znanost s društvom i za društvo“, u kojem Sveučilište u Rijeci sudjeluje kao partner. Na skupu, koji je održan u Rimu u organizaciji Sveučilišta Tor Vergata i Sveučilišta u Antwerpenu, predstavljen je inovativni model doktorskog obrazovanja kojemu je temeljni cilj integracija edukacije iz područja otvorenih inovacija, poduzetništva i otvorene znanosti, te time i jačanje inovacijskog potencijala te povećanje konkurentnosti mladih istraživača. Na skupu je održan i treći redoviti sastanak projektnog tima na kojem su predstavljene tekuće aktivnosti pojedinih radnih paketa.

Sveučilište u Rijeci predstavljali su Prorektor za strateške projekte prof. dr. sc. Saša Zelenika, predstojnik Doktorske škole prof. dr. sc. Igor Prpić, koordinator Ureda za karijere Sveučilišnog savjetovališnog centra prof. dr. sc. Zoran Sušanj i voditeljica Ureda za karijere Nikoleta Zubić.“