Javni razgovor o borbi protiv nasilja

23.11.2023. / vijesti / diversity

U povodu obilježavanja 10 godina od potpisivanja i 5 godina od ratifikacije Konvencije Vijeća Europe o sprječavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji (Istanbulske konvencije) u Republici Hrvatskoj, u okviru globalne kampanje ”16 dana aktivizma protiv rodno uvjetovanog nasilja”, koja se održava od kraja studenog do početka prosinca svake godine, u ”Akvariju” će, na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u četvrtak, 30. studenog 2023. s početkom u 13 sati biti održan javni razgovor pod nazivom ”Sprječavanje i borba protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji”.

Zbog ograničenog broja mjesta, za sudjelovanje u javnom razgovoru potrebna je prethodna registracija putem kratkog online obrasca na poveznici.

U razgovoru će sudjelovati:
Gordan Jelenić, prorektor za znanost i umjetnost Sveučilišta u Rijeci
Višnja Ljubičić, pravobraniteljica za ravnopravnost spolova
Sandra Krpan, zamjenica gradonačelnika Rijeke
Paula Bogović, Udruga UZOR Rijeka, Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Primorsko-goranske županije
Štefica Jagić Rađa, Odbor za ravnopravnost spolova Grada Rijeke
Sanja Bezbradica Jelavić, odvjetnica
Iva Davorija, Udruga SOS Rijeka – Centar za nenasilje i ljudska prava

Moderirat će:
Sanja Barić, predsjednica Vijeća za rodnu ravnopravnost Sveučilišta u Rijeci

Program događanja može se preuzeti na poveznici.

Događanje je dio aktivnosti kojima se obilježava 50 godina Sveučilišta u Rijeci i 390 godina visokog obrazovanja u Rijeci, kao i globalna kampanja ’16 dana aktivizma protiv rodno uvjetovanog nasilja’ kroz sudjelovanje Sveučilišta u Rijeci u projektu UNIGEM (University and Gender Maintreaming) koji koordinira TPO fondacija iz Sarajeva.