Reforma vrednovanja akademskih karijera – CoARA radna skupina

23.02.2024. / vijesti / znanstvenici

CoARA je nedavno osnovala radnu skupinu za reformu procjene akademskih karijera (ACA). S ciljem predstavljanja novoosnovane radne skupine i njezinih ciljeva te budućih aktivnosti, 4. ožujka održat će se online webinar.

Radna skupina za cilj ima proširiti refleksiju na procjenu akademskih karijera, uzimajući u obzir cjelokupno djelovanje akademika u istraživanju, poučavanju i učenju, inovacijama, menadžmentu/vodstvu i društvenom angažmanu.

Webinarom će se pružiti prilika svim zainteresiranim sudionicima da steknu dublje razumijevanje CoARA radne skupine ACA, da se aktivno uključe u aktivnosti i razmjenu praksi na temu procjene akademskih karijera s obzirom lokalni kontekst.

Za sudjelovanje na webinaru potrebna je registracija, a webinar je dostupan svim zainteresiranim dionicima (nije potrebno biti član/ica CoARA-e). Registraciju je moguće izvršiti do samog početka webinara.

Govornici:

• Moniek Tromp, co-chair of the CoARA Working Group ACA
  • Saša Zelenika, University of Rijeka, Croatia
  • Andreas Raggautz, University of Graz, Austria
  • Valérie Legué, University of Clermont Auvergne, France
  • Natalia Dave Coll, Centre for Genomic Regulation, Spain
  • Rita Morais, European University Association

Detaljniji program i registracija dostupni su ovdje.