Rektorica Sveučilišta u Rijeci održala predavanje na forumu European Forum Alpbach 2019

22.08.2019. / vijesti / o sveučilištu

Rektorica Prijić-Samaržija sudjelovala je na forumu European Forum Alpbach 2019 na kojemu je održala predavanje „Can Science Secure Liberty?“ u sklopu Higher Education Foruma. Sudjelovala je i na okruglom stolu Universities for Enlightenment: Can Science Secure Liberty?. Uz rektoricu, na okruglom su stolu sudjelovali Michael Hengartner, President, University of Zürich, Zdravko Kačič, Rector, University Of Maribor, Oliver Vitouch, Acting President, Universities Austria i Bernadette Bayrhammer, Editor, Die Presse, Vienna, u ulozi moderatora. Panel Higher Education Forum organizirala je Zajednica austrijskih sveučilišta i Zajednica austrijskih sveučilišta primijenjenih znanosti. U sklopu posjeta forumu European Forum Alpbach 2019. rektorica je održala predavanje (engl.„fireside talk“)  s temom Demokracija i istina za stipendiste foruma u organizaciji Kluba Alpbach Hrvatska i Kluba Alpbach Sarajevo.