RICCOTA 2023. – konferencija iz područja diskretne matematike

04.07.2023. / vijesti / znanstvenici

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u ponedjeljak, 3. srpnja 2023. otvorena je konferencija iz područja diskretne matematike pod nazivom RICCOTA 2023. (Rijeka Conference on Combinatorial Objects and their Applications). Prisutnima su se na otvorenju obratili: prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci; prof. dr. sc. Dean Crnković, dekan Fakulteta za matematiku Sveučilišta u Rijeci i izv. prof. dr. sc. Andrea Švob, predsjednica Organizacijskog odbora konferencije. Konferencija se održava od ponedjeljka do petka, 3. do 7. srpnja 2023. Cilj je konferencije okupiti znanstvenike iz područja diskretne matematike čije područje istraživanja obuhvaća: teoriju dizajna, konačnu geometriju, teoriju grafova, algebarsku kombinatoriku i njihove primjene u komunikaciji i kriptografiji, posebice teoriji kodiranja. Više informacija o konferenciji, programu i predavačima dostupno je u dokumentu u privitku te na mrežnim stranicama konferencije.