Seminar CAS-a s Giuseppeom Micciarellijem

22.03.2022. / vijesti / međ. suradnja

U četvrtak, 24. ožujka 2022. s početkom u 12 sati Centar za napredne studije jugoistočne Europe Sveučilišta u Rijeci, u sklopu svojih tjednih seminara, ugostit će Giuseppea Micciarellija. Seminar pod nazivom Beyond reformism and revolution: the legal hacking strategy in the experience of urban commons će moderirati CAS-ova gostujuća istraživačica Valeria Graziano.

Više o seminaru možete pročitati ovdje: CAS SEE Seminars with Guests: Giuseppe Micciarelli

Giuseppe Micciarelli je politički filozof i sociolog prava. Radi na Sveučilištu u Salernu te surađuje sa sveučilištima Meacatorum i IUAV u Veneciji. Njegovo područje istraživanja obuhvaća transformaciju suvremene demokracije i stvaranje novih institucija kao rezultata neoliberalne revolucije i inovacija u društvenim pokretima i civilnom društvu.