Senat imenovao Gospodarski i Međunarodni znanstveni savjet Sveučilišta u Rijeci

23.05.2023. / vijesti / o sveučilištu

Na današnjoj, 82. sjednici Senata Sveučilišta u Rijeci prihvaćeno je Izvješće stručnog Povjerenstva za ocjenu prijedloga za dodjelu počasnog doktorata kojim se prof. dr. sc. Ivanu Đikiću dodjeljuje počasni doktorat Sveučilišta u Rijeci za istaknuti doprinos od trajnog značaja svjetskoj znanosti, znanstvenoj edukaciji i popularizaciji znanosti, kao i izuzetan doprinos Sveučilištu u Rijeci. Svečana promocija bit će održana u srpnju 2023.

Priznanje počasni profesor (Honoris professor) Sveučilišta u Rijeci dodijeljeno je prof. dr. sc. Slobodanu Ribariću, nastavniku i znanstveniku iznimna međunarodnog ugleda koji aktivno surađuje i doprinosi aktivnostima te je spreman i dalje aktivno surađivati i doprinositi aktivnostima Sveučilišta u Rijeci.

U nastavku sjednice osnovan je Gospodarski savjet kao savjetodavno tijelo Sveučilišta sa zadaćom unaprjeđenja rada Sveučilišta u području aktivnog sudjelovanja u transferu znanja i tehnologija u gospodarstvo, a posebice predlaganjem unaprjeđenja postojećih te predlaganjem novih oblika vrednovanja znanja. Na prijedlog rektorice Senat je imenovao sljedeće članove Gospodarskog savjeta:

• prof. dr. sc. Gordana Gledeca, Sveučilište u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike i računarstva
  • professoricu emeritu Slavicu Singer, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku, Ekonomski fakultet
  • Marina Bezića, Infobip d.o.o.
  • Ivu Usmiania, Jadran-galenski laboratorij d.d.
  • Sinišu Reljića, Navis consult d.o.o.
  • Vedrana Kružića, Regionalna razvojna agencija Primorsko-goranske županije
  • Kristijana Staničića, Hrvatska turistička zajednica
  • doc. dr. sc. Mislava Balkovića, Visoko učilište Algebra
  • dr. sc. Irenu Peršić Živadinov, Turistička zajednica Kvarnera i
  • Teutu Duletić, Lürssen Design Center Kvarner.

Senat Sveučilišta u Rijeci na prijedlog rektorice imenovao je članove Međunarodnog znanstvenog savjeta od kojih su iz prvog mandata potvrđeni prof. dr. sc. Aleksandra Kanjuo Mrčela, Univerza v Ljubljani, Slovenija, prof. dr. sc. Igor Mezić, University of California, Santa Barbara, CA, SAD, prof. dr. sc. Željko Ivezić, University of Wahington, WA, SAD, prof. dr. sc. Dražen Prelec, MIT, Cambridge, MA, SAD te prof. dr. sc. Igor Žutić, University of Buffalo, NY, SAD. Novim članovima imenovani su izv. prof. dr. sc. Jasenka Gudelj, Università Ca’ Foscari Venezia, Italija, prof. dr. sc. Nenad Ban, ETH Zürich, Švicarska, prof. dr. sc. Igor Štagljar, University of Toronto, ON, Kanada, i izv. prof. dr. sc. Iva Skov, Aalborg Universitet, Danska.

Senat je potvrdio izbor izv. prof. dr. sc. Ane Perić Hadžić na znanstveno-nastavno radno mjesto redovite profesorice iz znanstvenog područja: Društvene znanosti, znanstvenog polja Ekonomija.