SHEFCE projektni partneri u posjetu Sveučilištu u Rijeci

13.07.2022. / vijesti / SHEFCE

Od 11. do 13. srpnja 2022. godine održan je peer-learning posjet našem Sveučilištu u sklopu projekta Steering Higher Education for Community Engagement – SHEFCE (Upravljanje visokim obrazovanjem za angažman u zajednici). Tijekom trodnevnog programa Sveučilište u Rijeci je svojim gostima približilo kontekst u kojem djeluje, kako Sveučilište vidi svoj društveni angažman te prikazalo primjere dobre prakse suradnje sa zajednicom, odnosno načine na koji kao Sveučilište odgovaramo na brojne potrebe i izazove današnjeg društva. Imali smo priliku čuti refleksije predstavnika partnera te prijedloge za unapređenje našeg akcijskog plana za društveni angažman Sveučilišta u Rijeci (Izvještaj).

Uz sudjelovanje rektorice prof. dr. sc. Snježane Prijić-Samaržija i prorektorice za informatizaciju i organizaciju prof. dr. sc. Senke Maćešić, dio dobrih praksi prezentirali su članovi naše sveučilišne zajednice s partnerima:

• Gender, Sexuality, Identities – from Oppression to Equality (Brigita Miloš, Ana Ajduković, Tina Kovačić)
  • YUFE Minor in Urban Ecology (Sarah Czerny)
  • Teacher Training Community Programmes (Maja Opašić)
  • Youth in contemporary society (Bojana Ćulum Ilić)
  • Student community projects (Lana Par, Emily Sabolek, Marija Špoljarić)
  • SyllAssist (Mihaela Matešić, Ana Meštrović)
  • University Speech and Language Therapy Center (Maja Kelić)
  • Center for Applied Psychology (Zoran Sušanj)
  • Children’s and teachers’ well-being in educational context (Sanja Tatalović Vorkapić)
  • School and community (Nebojša Zelić)
  • My place under the sun (Sandra Grozdanov & Zoran Grozdanov)
  • STEP RI (Boris Golob)
  • Collaboration between expert bases and the Faculty of Economics (Marko Tomljanović & Vanja Rubeša)
  • Community engagement in the YUFE Alliance (Aleksandar Šušnjar)
  • Community engagement perspective in UNIRI gender mainstreaming (Daria Glavan Šćulac)
  • Rijeka 2020 and the local community (Morana Matković)
  • Student Cultural Centre (Jana Ažić)

Ovim putem zahvaljujemo se svima koji su doprinijeli uspješnoj prezentaciji primjera dobre prakse suradnje našeg Sveučilišta sa zajednicom.

Posjetili su nas partneri sa sljedećih institucija: Technological University Dublin, University for Continuing Education Krems, Ghent University, Free University of Brussels, University of Girona, Association of Catalan Public Universities i koordinator projekta Institut za razvoj obrazovanja.

Riječki tim na projektu SHEFCE čine: prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci; izv. prof. dr. sc. Bojana Ćulum Ilić, Filozofski fakultet u Rijeci; Daria Glavan Šćulac, Sveučilište u Rijeci; Sandra Nuždić, Sveučilište u Rijeci; Lucija Kero, Odjel za odgoj i školstvo, Grad Rijeka te Ivana Klarin, Sveučilište u Rijeci.

Više o projektu: www.shefce.eu