Simpozij o hipertenziji

19.04.2024. / vijesti / znanstvenici

Na Građevinskom fakultetu na Kampusu Sveučilišta u Rijeci u petak, 19. travnja 2024. održan je simpozij pod nazivom Highlights in Hypertension / Hipertenzivni bljeskovi u organizaciji Zavoda za biomedicinske znanosti u Rijeci Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Podružnica Rijeka Hrvatskog liječničkog zbora, Hrvatsko društvo za hipertenziju i Hrvatska liga za hipertenziju.

Uvodno slovo, kojim je posvetio skup akademiku Danielu Rukavini, iznio je akademik Stipan Jonjić, predsjednik Akademijinog riječkog Zavoda. Predstavio je ukratko životopis akademika Rukavina, koji je bio njegov prethodnik na čelu Zavoda dugi niz godina. Potom se skupu obratio akademik Bojan Jelaković (Medicinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu i Klinički bolnički centar Zagreb, Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zagreb). U ime Sveučilišta u Rijeci skup je pozdravio prorektor za znanost i umjetnost prof. dr. sc. Gordan Jelenić, a u ime suorganizatora dekan Medicinskog fakulteta u Rijeci prof. dr. sc. Goran Hauser.