SKC predstavlja: “Potreseno” u Galeriji SKC

07.12.2023. / vijesti / umjetnost i kultura
  • POTRESENO – skupna izložba studentica Izvedbenog studija dizajna za kazalište i film pri APURI u Rijeci
  • Izložba je temeljena na projektu provedenom na međunarodnom festivalu scenografije Praškog kvadrijenala

Otvorenje: petak, 8. prosinca 2023. u 19 sati, Galerija SKC (Kružna 6, Rijeka)

Potreseno je skupna izložba temeljena na projektu provedenom u Pragu u sklopu studentske selekcije 15. izdanja međunarodnog festivala Praškog kvadrijenala (PQ2023). U projektu, u kojem su sudjelovale studentice i studenti Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci te Tekstilno-tehnološkog fakulteta u Zagrebu, u fokus je stavljeno promatranje, istraživanje i oblikovanje elemenata psihološke i tjelesne manifestacije traume. Manipulacijom i intervencijom u prostor progovaralo se o temi „Potreseno, ali ne slomljeno“ tako da se namjerno kod ljudi izazivao osjećaj nesigurnosti i klaustrofobije u javnom prostoru s pomoću nepreglednih zidova te „iskorištavanjem“ izazvanih unutarnjih stanja i reakcija tijekom te nakon potresa. Postav izložbe temelji se na dijalogu izrađene instalacije s fotografskom i videodokumentacijom te se uvodi zvučni element koji utječe na subjektivan doživljaj prostora izazivajući emocije povezane sa psihofizičkom reakcijom.

Izložbu je moguće posjetiti do petka, 15.12. 2023. u radno vrijeme Galerije SKC (radnim danom i subotom od 17 do 20 sati).

Sudionice i sudionici projekta:
Akademija primijenjenih umjetnosti u Rijeci
Diplomski studij Primijenjene umjetnosti smjera Izvedbeni dizajn za kazalište i film:
Mia Naletina, Mateja Ozmec, Bea Repanić Žerjav, Ana Slivonja, Paula Jakšić, Marta Sladoljev
Mentorice i mentori: red. prof. Lara Badurina, doc. art. Stefano Katunar

Tekstilno-tehnološki fakultet u Zagrebu
Diplomski studij dizajn tekstila i odjeće – kostimografija
Sara Bardić, Teodora Cerovac, Sofija Curiš, Josip Đerek, Ema Marković-Imbrija, Ana Roko, Lucija Agić

Mentorice i mentori: doc. dr. art. Ivana Bakal, mag. ing. techn. text. Đurđica Kocijančić

Detaljnije o projektu na mrežnoj stranici Novog lista.

Izložba je dio projekta koji se provodi uz podršku Studentskog kulturnog centra Sveučilišta u Rijeci.