Slušanje drugoga: politika u vremenima polarizacije i mržnje

17.03.2022. / vijesti / yufe

YUFE tim za izazove u koordinaciji Sveučilišta Carlos III. u Madridu, čija je tema Borba protiv netolerancije: svijest o verbalnom nasilju u političkim govorima i sastancima, organizira online konferenciju na kojoj će ugostiti i posebnoga govornika.

Predavanje pod nazivom Slušanje drugoga: politika u vremenima polarizacije i mržnje održat će Patxi López, španjolski socijalistički političar, član španjolskoga Kongresa zastupnika i predsjednik Ustavnog odbora, a u kontekstu tima za izazove također i neakademski mentor.

Sudionici će imati priliku sagledati temu govora mržnje sa stajališta politike, a studenti i ostali sudionici moći će otvoreno raspravljati o ovoj važnoj i vrlo aktualnoj temi.

Predavanje na engleskom jeziku održat će se u srijedu, 23. ožujka 2022. od 16.30 do 18.30 (CET), a prijave se zaprimaju putem poveznice do 22. ožujka.