Stipendije francuske vlade

27.02.2024. / vijesti / studenti

Francusko veleposlanstvo u Hrvatskoj u suradnji s Agencijom za mobilnost i programe EU i Ministarstvom znanosti i obrazovanja poziva na podnošenje prijava za stipendije Vlade Francuske Republike za studij i stručno usavršavanje u akademskoj godini 2024./2025.

Svi zainteresirani mogu se prijaviti za sljedeće stipendije:

a) Natječaj za znanstvene stipendije za diplomske i poslijediplomske studije svih znanstvenih disciplina (namijenjen frankofonim i anglofonim kandidatima)
b) Natječaj za usavršavanje francuskog jezika (za studente francuskog jezika ali i studente svih ostalih disciplina)
c) Natječaj France Excellence Europa (za tematska područja: kultura i baština, obrazovanje, pedagogija, francuski jezik i civilizacija, strani jezici i europski studiji, političke znanosti, pravo, medicina, znanost o okolišu, informatika)

Rok za podnošenje prijave je 12. travnja 2024. godine.

Sve dodatne informacije o stipendijama, procesu prijave i uvjetima nalaze se na poveznici.

Ako želite znati više o stipendijama i mogućnostima studiranja u Francuskoj, pozivamo vas na Dan otvorenih vrata (Espace Campus France Croatie) u utorak, 5. ožujka 2024. od 12 do 18 sati u Medijateku Francuskog instituta (Preradovićeva 5).