Stipendije za boravak u Njemačkoj

25.10.2023. / vijesti / stipendiranje i financiranje

U srijedu, 8. studenog 2023 godine na Sveučilištu u Rijeci (učionica 106 na Filozofskom fakultetu, 12:30-14:00) održat će se predstavljanje stipendija njemačke DBU fondacije za pitanja zaštite okoliša. Ove stipendije su otvorene studentima i studenticama završnih godina svih disciplina ili osoba koje su nedavno diplomirale koje žele provesti u Njemačkoj do godinu dana baveći se pitanjima zaštite okoliša te pritom imati plaćeni boravak i besplatni osnovni tečaj njemačkog jezika (znanje njemačkog jezika nije preduvjet).

Prvenstveno se radi o studentima završnih godina koji će uskoro diplomirati te doktorskim studentima/cama, no predstavljanje je otvoreno za studente svih godina jer se ciklus stipendiranja planira nastaviti. Tim povodom u Hrvatskoj će boraviti dr. Nicole Freyer Wille, voditeljica programa DBU stipendija koja će uživo predstaviti program stipendija te uz Vedrana Horvata, koordinatora za Hrvatsku, odgovarati na sva pitanja.

LETAK