Sućut i podrška

08.05.2023. / vijesti / o sveučilištu

Žalosni i pogođeni tragičnim događajima u Beogradu i Mladenovcu, Sveučilište u Rijeci upućuje iskrenu sućut svima koji su doživjeli gubitak i svima koji su na bilo koji način povezani sa strašnim događajima.

Posljednjih nekoliko godina i Sveučilišni savjetovališni centar suočen je s porastom teškoća mentalnog zdravlja kod mladih ljudi. Okruženi smo raznim teškim okolnostima koji narušavaju našu sliku svijeta kao sigurnog mjesta, uz istovremeno rastuće društvene pritiske zadovoljavanja visokih standarda. Iako je za rješavanje ovih problema potrebno vrijeme i šira društvena promjena koja uključuje i sve dionike u sustavu obrazovanja, pružati podršku jedni drugima možemo svi, već sada.

Ovim putem podsjećamo na važnost brige o sebi i pružanja međusobne podrške, osobito djeci i mladima. Možemo krenuti od toga da se slušamo ali i čujemo, te da otvoreno razgovaramo o svojim osjećajima. Vježbajmo biti suosjećajni, sami prema sebi i jedni prema drugima.