Suradnja Sveučilišta u Rijeci, Tehničkog sveučilišta u Grazu i gospodarskih partnera

21.07.2022. / vijesti / o sveučilištu

Na Sveučilištu u Rijeci u ponedjeljak, 18. srpnja 2022. održan je sastanak s Tehničkim sveučilištem u Grazu, tehnološko-industrijskim partnerima Tehničkog sveučilišta u Grazu, Lürssen grupom, Pomorskim centrom izvrsnosti, Gitone Kvarner i Pomorskim inovacijskim klasterom (MARInn). Sastanak je održan s ciljem predstavljanja projekata i rada dvaju sveučilišta te identificiranja potencijalnih zajedničkih aktivnosti, čime bi se osnažila međunarodna suradnja između akademske zajednice i industrije.

Na sastanku su sudjelovali rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić-Samaržija, prorektorica za digitalizaciju i razvoj prof. dr. sc. Senka Maćešić, direktor Step Ri Znanstveno-tehnologijskog parka Sveučilišta u Rijeci Boris Golob, konzultantica za inovacije i prijenos znanja dr. sc. Ani Gerbin, rektor Tehničkog sveučilišta u Grazu prof. dr. sc. Harald Kainz, prorektori Tehničkog sveučilišta u Grazu prof. dr. sc. Horst Bischof i prof. dr. sc. Andrea Hoffmann, predstavnici Tehničkog Sveučilišta u Grazu dipl. ing. dr. tehn. Patrick Pertl i mag. techn. dipl. ing. dr. techn. Igor Sauperl. Na sastanku su također sudjelovali i gospodarski partneri: direktor F-Energies GmbH dr. Gilbert Frizberg, direktor i osnivač TCM International Tool Consulting & Management GmbH; WinTool AG, Achterberg GmbH Manfred Kainz, generalni direktor TCM international Julian Kainz, projektni inženjer u TCM international Ivan Požgaj, generalna direktorica ACstyria Mobilitätscluster GmbH Christa Zengerer, izvršni direktor Gitone Kvarner Johannes Böck, izvršna direktorica Lürssen Design Center Kvarner i Pomorskog centra izvrnosti Teuta Duletić, članica uprave GITONE Kvarner Ana Odak, CDO i član uprave Pomorskog centra izvrsnosti Damir Opsenica te voditelj razvoja proizvoda Pomorskog centra izvrsnosti Sergej Pintar.