Sveučilišta za 3. dob – kreće ciklus kratkih besplatnih predavanja

09.01.2023. / vijesti / treća dob

U ovogodišnjem ciklusu kratkih predavanja zainteresirane osobe starije od 55. godina s minimalno srednjoškolskim obrazovanjem moći će besplatno pohađati program kratkih predavanja.

Predavanja će se održavati srijedom u 17 sati, većinom na Filozofskom fakultetu na Kampusu, osim kada je u pitanju terenska nastava i posjeti pojedinim laboratorijima. Ciklus će trajati od siječnja do ožujka 2023.

Raspored predavanja preuzmite ovdje

Popis planiranih kratkih predavanja:

Vrijeme održavanjaTemaPredavač/ica
18.1.2023., 17h (RITEH)TERENSKA NASTAVA: posjet laboratorijima Tehničkog fakultetadoc. dr. sc. Igor Wolf i dr. sc. Paolo Blecich (RITEH)
25.1.2023., 17h
(FFRI)
Povodom Dana sjećanja na holokaust: Pamćenje u djelima Daše Drndićizv. prof. dr. sc. Danijela Marot Kiš (FFRI)
1.2.2023., 17h
(GRADRI)
TERENSKA NASTAVA: posjet potresnim platformama građevinski fakultetdoc. dr. sc. Nina Čeh (GRADRI)
8.2.2023., 17h
(FFRI)
Istraživanje okolišnih utjecaja na rad satelitskih navigacijskih sustavaprof. dr. sc. Serđo Kos (PFRI)
15.2.2023., 17h
(FFRI)
Arome i boje koje na s okružujuTomislav Pavlešić, dipl. ing. arg. (OBRI)
22.2.2023., 17h
(FFRI)
Povodom Dana materinskog jezika: Mađarska kultura i utjecaj na naš krajEszter Baričević-Tamasko (FFRI)
1.3.2023., 17h
(FFRI)
Povodom Dana zaštite i spašavanja: Bespilotne letjelice za traženje i spašavanje na moruizv. prof. dr. sc. Stefan Ivić (RITEH)
8.3.2023., 17h
(FFRI)
Povodom Dana žena. Žene u kaznionicama – profili i razlozi počinjenja kaznenih djelaizv. prof. dr. sc. Dalida Rattossa (PRAVRI)
15.3.22023., 17h
(FFRI)
Povodom Dana očeva: Novi stilovi roditeljstvaprof. dr. sc. Sanja Smojver Ažić (FFRI)
23.3.2023., 17h
(GMP LAB)
TERENSKA NASTAVA: Posjet laboratoriju za kemijsku analizu lijekova – GMP laboratorijdoc. dr. sc. Željka Maglica (OBRI)
29.3.2023., 17h
(FFRI)
Povodom Dana kazališta: O glumi bez glumedoc. art. Valentina Lončarić (APURI)

Ciklus kratkih predavanja započet će terenskom nastavom, odnosno posjetom laboratorijima Tehničkog fakulteta pod vodstvom profesora izv. prof. dr. sc. Igora Wolfa i izv. prof. dr. sc. Paola Blecicha (RITEH) u srijedu, 18. siječnja 2023. s početkom u 17 sati.

NAJAVA – PROLJETNIH CIKLUSA PREDAVANJA

U travnju 2022. planirani su proljetni ciklusi predavanja:

• Praktična informatika“, od 13. do 27. travnja 2023., predavač: dr. sc. Slobodan Beliga (FIDT)
  • Uvod u pčelarstvo“, od 4. do 18. svibnja 2023., predavač: Tomislav Pavlešić, dipl. ing. arg. (OBRI)

Uz cikluse predavanja, planira se i radionica slikarstva, koja će se održavati na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci od travnja do lipnja 2023.

O svim detaljima kao što su upisi, točni termini i lokacije, obavijestit ćemo vas pravovremeno.

NAPOMENA: Zadržavamo pravo izmjene rasporeda pa molimo pratite službene stranice. Hvala.