Sveučilište u Rijeci potpisalo ugovor o programskom financiranju

02.05.2019. / vijesti / programsko financiranje

Rektorica Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Snježana Prijić – Samaržija i ministrica prof. dr. sc. Blaženka Divjak potpisale su ugovor o programskom financiranju u ak. godinama 2018./2019., 2019./2020., 2020./2021. i 2021./2022.

Potpisivanje Ugovora predstavlja iskorak u financiranju znanosti i obrazovanja koji se temelje na modelima dobre prkse razvijenih EU zemalja. Ugovori predstavljaju transparentno financiranje javnih visokih učilišta koji ujedno omogućavaju dodatno financiranje temeljeno na rezultatima, odnosno postizanju dogovorenih ciljeva.

Ciljevi  programskog financiranja nastavne, znanstvene i umjetničke djelatnosti su:

1. Relevantnost u odnosu na sadašnje i buduće potrebe tržišta rada te razvoja gospodarstva i društva, učinkovitost i internacionalizacija visokog obrazovanja
  2. Izvrsnost znanstvenoga i umjetničkoga rada
  3. Znanost, umjetnost i visoko obrazovanje kao pokretači promjena u društvu i gospodarstvu.

Izvor: MZO