Sveučilište u Rijeci predstavlja dobre prakse u okviru projekta „Open Universal Science” (OPUS)

23.04.2024. / vijesti / eu projekti

Prorektor za strateške projekte prof. dr. sc. Saša Zelenika i rukovoditeljica sveučilišnog Centra za istraživanje i inovacije Nataša Jakominić Marot sudjelovali su 23. travnja 2024. godine na pri Litvanskom vijeću za znanost u Vilniusu u Litvi, na sastanku projekta „Open Universal Science” (OPUS – Otvorena univerzalna znanost).

Cilj sastanka je bio razmjena iskustava istraživačkih i financijskih institucija koje razvijaju i implementiraju mjere, mjerila i pokazatelje koji promiču prakse otvorene znanosti u vrednovanju znanstvene djelatnosti. U tom su okviru predstavnici Sveučilišta u Rijeci prezentirali iskustva Sveučilišta, a posebno aktivnosti koje se pilotiraju kroz djelatnost Sveučilišne knjižnice, Pravnog fakulteta i sveučilišnog Centra za promociju i popularizaciju znanosti.

Projekt „Open Universal Science” (OPUS) započeo je s provedbom 1. rujna 2022. godine, a vrijednost projekta iznosi 1.9 milijuna eura.