Svjetski dan (pravednog) pristupa visokom obrazovanju

17.11.2021. / vijesti / diversity

Sveučilište u Rijeci, kao sveučilište budućnosti otvoreno svima, pridružuje se globalnoj zajednici i ove godine u podizanju svijesti o nejednakosti u sustavu (visokog) obrazovanja.

Na današnji dan, 17. studenog, obilježava se Svjetski dan (pravednog) pristupa visokom obrazovanju, i to četvrtu godinu zaredom.

Zašto nam je to važno?

• Jer je u više od 90% zemalja sudjelovanje u visokom obrazovanju nejednako.
  • Jer kada bi svjetska populacija brojala 100 ljudi, samo njih 7 bi imalo fakultetsko obrazovanje.
  • Jer je pored uklanjanja prepreka pristupu VO potrebno i konkretno intervenirati radi povećanja šansa za uspjeh kod studenata/ica u nepovoljnom položaju .
  • Jer #UNIRI dodatno potiče osjetljivost prema socijalnoj dimenziji visokog obrazovanja.
  • Jer je i #UN prepoznao važnost osiguranja uključivog i kvalitetnog obrazovanje na svim razinama u svojim globalnim ciljevima održivog razvoja do 2030. g.
  • Jer želimo #visokoobrazovanje učiniti pristupačnijim.

Više informacija pronađite na 👉 https://worldaccesshe.com/.