Tjedan mozga: Mozak u 21. stoljeću

18.03.2021. / vijesti / sveučilište i društvo

Kampanja poznata u svijetu kao Brain Awareness Week, provodi se u Hrvatskoj 20. godinu za redom u ožujku pod nazivom Tjedan mozga. Zadnjih godina Tjedan mozga u EU koordinira i krovna udruga FENS (Federation of European Neuroscience Societies) www.fens.org.

U organiziranju i obilježavanju Tjedna mozga svih dvadeset godina sudjeluje i Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci, kao i Klinički bolnički centar Rijeka te mnoge udruge, škole i druge javne ustanove s područja Rijeke.

Ove godine unatoč specifičnim epidemiološkim uvjetima zbog COVID-19 pandemije organiziran je 20. Tjedan mozga u Rijeci koji se održava od 15. do 21. ožujka 2021. pod nazivom MOZAK U 21. STOLJEĆU.

Ulaz na sva događanja povodom Tjedna mozga je slobodan te su pozvani svi zainteresirani studenti i građani!

Cijeli program izvodit će se preko platforme “ZOOM” te će za svaki događaj biti dostupne poveznice. Za više informacija pratite Facebook stranicu Tjedna mozga RijekaInstagram profil tjedanmozgari ili se obratite putem emaila na rijekatjedanmozga@gmail.com

Program 20. Tjedna mozga – Rijeka preuzmite ovdje