Tjedan znanja o patentima

09.11.2023. / vijesti / inovacije

Tjedan znanja o patentima (eng. Patent Knowledge Week)  i ove se godine održava u potpuno digitalnom formatu, od 28. do 30. studenog. Cilj događanja jest pomoći svim stručnjacima u području inovacija da svoje odluke temelje na dobrom poznavanju sustava patentiranja.

Program je modularan te se može prisustvovati cijelome ili dijelu događanju. Neke od ovogodišnjih tema su:

• Umjetna inteligencija i njezin utjecaj na pretraživanje patenata;

• Kako besplatni patentni podaci mogu pomoći malim i srednjim poduzećima i startup-ovima;

• Jedinstveni patent i pretraživanje patenata;

• Budućnost patentnih informacija.

Tjedan znanja o patentima namijenjen je širokoj publici, od stručnjaka za patente, subjekata malog i srednjeg gospodarstva, sveučilišta, instituta za istraživanje i razvoj te ekonomsko-istraživačkih instituta.

Prisustvovanje je besplatno. Nakon registracije, uz praćenje pojedinih sesija moguće je odabrati i sudjelovanje u jednom od četiri tzv. poslijepodnevna laboratorija na odabrane teme, za koje je broj mjesta ograničen.

Više informacija i cjelokupni program moguće je pronaći na mrežnim stranicama Europskog patentnog ureda.