Tjedan znanja o patentima

31.08.2022. / vijesti / inovacije

Tjedan znanja o patentima („Patent Knowledge Week“) ove se godine održava u potpuno digitalnom formatu, od 4. do 7. listopada. Cilj događanja jest pomoći svim stručnjacima u području inovacija da svoje odluke temelje na dobrom poznavanju sustava patentiranja.

Program je modularan te se može prisustvovati cijelome ili dijelu događanju. Ovogodišnje teme su:

• Unitarni patent;

• Patenti i održivi razvoj;

• Patentima protiv pandemija: znanje o intelektualnom vlasništvu u svijetu nakon COVID-a.

Kroz sudjelovanje na tematskim izlaganjima moći ćete:

• saznati što sve uključuju patentni podaci i kako ih pretraživati;

• naučiti kako steći i generirati znanje o patentima;

• otkriti kako najbolje iskoristiti informacije o patentima;

• koristiti podatke, informacije i znanje za povećanje vrijednosti za svoju organizaciju.

Tjedan znanja o patentima namijenjen je širokoj publici, od stručnjaka za patente, subjekata malog i srednjeg gospodarstva, sveučilišta, instituta za istraživanje i razvoj te ekonomsko istraživačkih instituta.

Prisustvovanje je besplatno, a registraciju je potrebno napraviti do ponedjeljka 3. listopada 2022.

Više informacija možete pronaći na mrežnim stranicama Europskog patentnog ureda.