Tribina povodom Dana jednakih plaća

13.11.2023. / vijesti / diversity

”Jesmo li ravnopravne?” zapitat će se u srijedu, 15. studenog 2023. rektorica Sveučilišta u Rijeci Snježana Prijić Samaržija, uz ostave uvažene sudionice istoimene javne tribine, koja će biti održana u ”Akvariju” na Kampusu Sveučilišta u Rijeci s početkom u 11 sati. Tribina će biti održana povodom obilježavanja Europskog dana jednakih plaća, a nosi podnaslov: ”Rodna ravnopravnost i borba protiv diskriminacije u Primorsko-goranskoj županiji i kako nam EU projekti u tome mogu pomoći?” Tribinu organiziraju Primorsko-goranska županija i PRIGODA – Razvojna agencija Primorsko-goranske županije.

Javna tribina će uključivati izlaganje o utjecaju EU projekata na rodnu ravnopravnost i suzbijanje diskriminacije te panel-raspravu s istaknutim predstavnicama Primorsko-goranske županije, jedinica lokalne samouprave, akademske zajednice, gospodarskog sektora te civilnog društva ,a to su:

prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci
Marina Medarić, zamjenica primorsko-goranskog župana
Sandra Krpan, zamjenica gradonačelnika Rijeke
prof. dr. sc. Daniela Gračan, Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Opatija
Sandra Uzelac, članica Uprave i glavna izvršna direktorica Brodogradilišta ”Viktor Lenac”
dr. sc. Maja Šimunić, direktorica prodaje, Hilton Rijeka – Costabella Beach Resort & Spa
Jovana Čutul, predsjednica Udruge Žene za otok

Moderatorica: Ermina Duraj, predstojnica Kabineta župana Primorsko-goranske županije