U Akvariju održana radionica

04.11.2021. / vijesti / znanstvenici

U ”Akvariju” Studentskog centra Rijeka na Kampusu Sveučilišta u Rijeci jučer, 3. studenog 2021. održana je radionica pod nazivom ”kako unaprijediti vidljivost časopisa”. Radionicu je organizirano Povjerenstvo za izdavačku djelatnost Sveučilišta u Rijeci i Centar za elektroničko nakladništvo Sveučilišne knjižnice Rijeka.

Radionicu je otvorila i uvodno polaznike pozdravila Lea Lazzarich, ravnateljica Sveučilišne knjižnice Rijeka.

Prorektorica za digitalizaciju i razvoj Sveučilišta u Rijeci prof. dr. sc. Senka Maćešić obratila se prisutnima: Sveučilište u Rijeci želi pomoći autorima i stoga je naš CEN (Centar za elektroničko nakladništvo) našao svoje mjesto pod okriljem Sveučilišne knjižnice. Izdavaštvo ide i ići će naprijed i nadamo se da će povećavati i razvijati.

Predavanje pod nazivom ”Transparentnost i kvaliteta uređivačkih politika časopisa” održana je dr. sc. Jadranka
Stojanovski
(Sveučilište u Zadru / Institut Ruđer Bošković).

”Izazovi indeksiranja humanističkih i interdisciplinarnih časopisa” bo je naslov predavanja koje je održao doc. dr. sc.
Igor Eterović, urednik časopisa Jahr: Europski časopis za bioetiku i Acta medico-historica adriatica (AMHA).

”Izazovi indeksiranja: primjer dobre prakse časopisa Tourism and Hospitality Management” održali su izv. prof. dr. sc. Marko Perić, urednik časopisa, s Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci i Martina Jošavac, djelatnica Knjižnice FMTU-a.