Umjetna inteligencija u otvorenoj znanosti

28.11.2023. / vijesti / znanstvenici

Centar za otvorenu znanost (COZ) Sveučilišne knjižnice Rijeka organizira još jedan Open Science Café koji će biti održan u petak, 8. prosinca 2023. od 14 do 15 sati na platformi Microsoft Teams. Izlaganje o temi Umjetna inteligencija u otvorenoj znanosti – novi izazovi pred istraživačima održat će prof. dr. sc. Ana Meštrović s Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija Sveučilišta u Rijeci.

U ovom izlaganju prezentirat će se trendovi u području umjetne inteligencije s osvrtom na značajan napredak generativne umjetne inteligencije. Objasnit će se na koje sve načine nove tehnologije iz područja umjetne inteligencije utječu na znanost i istraživanje te koje su potencijalne prijetnje. Prikazat će se mogućnosti primjene novih AI alata kao što su ChatGPTSciSpaceConsensus i sl. u znanstvenim istraživanjima.

Pozivamo istraživače i sve zainteresirane da nam se pridruže u razgovoru!

Za sudjelovanje se možete prijaviti ovdje.

Poveznica za sudjelovanje: Kliknite ovdje da biste se pridružili sastanku

Više informacija dostupno je ovdje.