”UNIRI se giba” održan 2. put

30.03.2022. / vijesti / SDG

Drugo izdanje projekta ”UNIRI se giba” održano je u subotu, 26. ožujka 2022. na Kastvu. Sudionici su imali priliku upoznati se s Kastavskom šumom uz pomoć karte (i po želji kompasa). Odazvalo se stotinjak sudionika, a prije same utrke svi sudionici su mogli poslušati zanimljivo interaktivno predavanje o prvoj pomoći u planini, koje je održao Ivan Šafradin, član HGSS-a. Cilj je bio naučiti sudionike vještinama koje mogu koristiti u svakodnevnom životu. Sudionici su dobili praktične i teorijske informacije o izazovima s kojima se moraju nositi gorski spasitelji: pronalaženje izgubljenih ljudi, zaustavljanje većih krvarenja, izbjegavanje daljnjeg hipotermičnog razvoja i ozljeda udova. Pokazano je i kako pružiti osnovnu prvu pomoć u planinama za rješavanje manjih ozljeda ili pružanje više vremena spasiteljima za dolazak.

Projekt ”UNIRI se giba” nastao je u suradnji grada Kastva i Sveučilišta u Rijeci s ciljem povećanja broja rekreativnih aktivnosti koje se nude kako studentima i djelatnicima Sveučilišta tako i građanima. Projekt će se sastojati od više sportskih događaja tijekom godine, a svaki će sadržavati i edukativni dio.

Kako jr bilo ove godine na Kastvu pogledajte u galeriji fotografija Jana Mastrovića.