UNIRICLASS natječaj – Jednostavne mikrokvalifikacije

24.01.2023. / vijesti / natječaji

Sveučilište u Rijeci u okviru programa „Istraživačko-razvojni projekti u obrazovanju – UNIRI CLASS“ raspisuje natječaj za dodjelu sredstava potpore projektima za unaprjeđenje kvalitete nastave i izlaznih kompetencija studenata Sveučilišta u Rijeci u 2023. godini putem programske linije A1 Otvoreno personalizirano obrazovanjeprogram Jednostavne mikrokvalifikacije.

Svrha Programske linije Otvoreno personalizirano obrazovanje unaprjeđenje je postojećih studijskih programa kroz uvođenje novih skupova ishoda učenja te inovativnih strategija, metoda i oblika poučavanja, kao i omogućavanje fleksibilnijih, personaliziranih puteva učenja kroz povećanje izbornosti predmeta.

Putem natječaja za program Jednostavne mikrokvalifikacije raspoređuje se ukupno do 40.000,00 EUR (301.380,00 HRK) za projekte u trajanju od jedne godine, pri čemu je najveći iznos potpore po projektu 4.000,00 EUR (30.138,00 HRK).

Kroz projekte će se razvijati programi za stjecanje mikrokvalifikacije (engl. micro-credentials) kroz strukturirani program s definiranim skupom ishoda učenja u obujmu 10 – 30 ECTS-bodova. Projekti podrazumijevaju akreditaciju programa mikrokvalifikacije kao programa stručnog usavršavanja za potrebe cjeloživotnog učenja u razdoblju trajanja projekta te osiguravanje mogućnosti integriranja razvijenog programa unutar jednog ili više studijskih programa Sveučilišta i njegovih sastavnica.

Prijavnim obrascima bit će moguće pristupiti putem online portala Sveučilišta od 1. veljače, a prijave na natječaj mogu se podnijeti do 28. veljače 2023. u 23:55 sati.

Tekst Natječaja možete preuzeti OVDJE.

Za nejasnoće konzultirajte Najčešće postavljena pitanja ili se javite putem uniriclass_a1@uniri.hr adrese.