Vodič za studente na webu SVKRI

12.10.2020. / vijesti / studenti

Na mrežnim stranicama Sveučilišne knjižnice – www.svkri.uniri. hr – dostupan je “Vodič za studente”, virtualni edukativni sadržaj s naglaskom na pretraživanje i citiranje literature.

U Vodiču možete pronaći tutorijale za pretraživanje kataloga knjižnice, discovery servisa i e-izvora,  upute o korištenju raznih alata za pomoć pri citiranju i izradi bibliografije i dr.  Upute o korištenju informacijskih alata osmišljene su kao potpora na daljinu učenju i pisanju radova, a cilj izrade Vodiča samostalno snalaženje studenata u informacijskom okruženju.

Ponukani trenutnom epidemiološkom situacijom, uvidjeli smo važnost dostupnosti virtualnih sadržaja informacijskog karaktera, koji su neophodan i sastavni dio nastavnog procesa. “Vodič za studente” u tom je smislu još jedan korak Knjižnice prema jednom od njezinih najvažnijih ciljeva – otvorenosti  i dostupnost i sadržaja i usluga studentima i znanstveno-nastavnom osoblju.

“Vodiču za studente” možete pristupiti ovdje.