Webinar: Od laboratorija do tržišta – primjer dobre prakse transfera tehnologije

02.11.2022. / vijesti / inovacije

Kao dio serije obuka o transferu tehnologije koju zajednički organiziraju EPO Academy i European IP Helpdesk, u četvrtak 3. studenog u 10:30h održat će se online webinar na kojem će se predstaviti slučaj fos4x iz Njemačke.

Studija prikazuje uspješno putovanje tima mladih istraživača koji na tržište donose svoju mjernu tehnologiju optičkih vlakana. Pristup sveučilišnom portfelju patenata i istraživačkim objektima, zajedno s poslovnim iskustvom koje je stekao jedan od suosnivača, utrli su put stvaranju fos4X. Na ovom webinaru možete saznati više o njihovom putu do uspjeha.

Svaka studija slučaja u ovoj seriji obuka donosi ključne zaključke za dionike na sveučilištima, drugim javnim istraživačkim organizacijama i tvrtkama. Primjeri poput ovog pokazuju važnost patenata za transfer tehnologije prema novoosnovanim poduzećima, ali i već etabliranim tvrtkama.

Raspored s programom i prijave za webinar dostupne su na poveznici.