YERUN Paper on the Future of Universities

02.07.2021. / vijesti / eu projekti

Mreža mladih europskih istraživačkih sveučilišta (engl. Young European Research Universities Network, YERUN) redovito se uključuje u aktualne rasprave o budućnosti sveučilišta u Europi.

Sukladno tome, objavljen je dokument From Talent to Societal Impact: An Evolutionary Journey for Universities u kojem su istaknuti neki od najvećih izazova s kojima će se institucije visokog obrazovanja suočiti u godinama koje slijede. Uz to, identificirani su čimbenici i uvjeti koji bi institucijama omogućili napredak u sljedećem desetljeću davanjem niza preporuka donositeljima politika u kontekstu podrške sveučilištima na tom putu. U izradu dokumenta bilo je uključeno i Sveučilište u Rijeci.

YERUN je također prikupio niz inspirativnih inicijativa i praksi sa sveučilišta članica Mreže. Među njima se, između ostalih, nalaze i primjeri dobre prakse Sveučilišta u Rijeci u sljedećim područjima: