YUFE Research Leadership Programme

14.05.2024. / vijesti / yufe

Jeste li istraživač ili voditelj istraživačke skupine te težite razvoju svog punog leadership potencijala? Ako ste novi u vođenju unutar istraživačkog okruženja i osjećate se nesigurno u vezi vašeg pristupa, ovo je jedinstvena prilika. Proširite svoje vidike i razmjenjujte iskustva s kolegama u sličnim ulogama na YUFE sveučilištima. Iskoristite maksimum svog leadership  potencijala, promislite o svojem pristupu vođenju istraživačkih projekata, upoznajte različite kulturne pristupe i unaprijedite svoje vještine.

1. Što YUFE nudi osoblju?

YUFE alijansa temelji se na zajedničkoj viziji deset mladih istraživačkih sveučilišta i dva neakademska partnera, a sve s ciljem doprinosa konkurentnijoj, inovativnijoj i ujedinjenijoj Europi koja se suočava s europskim i globalnim izazovima.

YUFE nastoji podupirati rast i razvoj neakademskog osoblja uzimajući u obzir njihovo znanje, vještine i talente. YUFE nizom programa usmjerenih na različite skupine osoblja nastoji:

• Izgradnju i održavanje profesionalnih i osobnih mreža unutar YUFE alijanse i šire
  • Poboljšanje prenosivih i primjenjivih vještina
  • Razmjenu iskustava i najboljih praksi među YUFE partnerima
  • Upoznavanje s radom u različitim nacionalnim kontekstima s naglaskom na kulturu, pravila i propise

2. Što obuhvaća Program za leadership  istraživanja?

Sveučilišta u okviru YUFE-a temelje se na istraživanju, a upravljanje timom istraživača zahtjevan je zadatak. Dobre leadership sposobnosti ključne su za uspjeh i dobrobit tima. U YUFE-u smatramo da se dobre leadership sposobnosti temelje na samopromišljanju i proaktivnosti. Potičemo članove osoblja da budu otvoreni za učenje i kontinuirano unaprijeđenje svojih vještina. Ovaj program okuplja istraživače/istraživačice  i voditelje istraživačkih timova na putovanju otkrivanja leadership sposobnosti zajedno s drugim YUFE kolegama i kolegicama.

Program traje četiri mjeseca, uključujući dvije online sesije, materijale za samoučenje te dvodnevno usavršavanje uživo na Sveučilištu u Antwerpenu (zahtijeva putovanje). Sudionicima se preporučuje umrežavanje između sesija i nakon završetka programa.

Dostupna su dva mjesta po sveučilištu.

Ciljevi učenja:

• Razvijanje svijesti o primjeni teorije vođenja u praksi prilikom vođenja istraživačkog tima
  • Identificiranje pristupa za učinkovito vođenje istraživačkog tima
  • Promicanje jasne komunikacije i učinkovitog djelovanja unutar istraživačkog tima
  • Procjena učinkovitosti vlastitog pristupa vođenju istraživačkog tima
  • Izgradnja odgovarajuće mreže podrške za učinkovito vođenje istraživačkog tima
  • Razumijevanje YUFE vrijednosti te promicanje jednakosti, raznolikosti i inkluzije unutar istraživačkog tima

3. Sadržaj programa

Program pogledajte na poveznici.

4. Kako se prijaviti?

1. Prijavite se za program putem YUFE Virtualnog Kampusa: //virtualcampus.yufe.eu/p/program/76561193665439452

• Ako već niste, otvorite korisnički račun na Virtualnom kampusu. Nakon što stvorite račun, možete se prijaviti. Ako naiđete na tehničke probleme, molimo kontaktirajte Charlotte Simmat (simmat@vw.uni-bremen.de).

2. Pošaljite kratko motivacijsko pismo na karijere@uniri.hr.

• Motivacijsko pismo  treba uključivati:
    • Vaše ime, odjel/fakultet i poziciju
    • Kakvo je vaše iskustvo s vođenjem istraživačkog tima?
    • S kojim izazovima se susrećete pri vođenju istraživačkog tima?
    • Na koji način vjerujete da biste mogli imati koristi od ovog programa za leadership istraživanja?

Za svako YUFE sveučilište dostupna su dva mjesta. UNIRI će odabrati dva kandidata na temelju pristiglih prijava. Odabrani sudionici bit će obaviješteni o odluci do kraja lipnja 2024.

Rok za prijavu: 16. lipnja 2024.

Dodatne informacije: Za sve detaljne informacije i/ili upite obratite se lokalnoj YUFE kontakt osobi: