YUFE serija predavanja – raznolikost i uključivost

22.04.2021. / vijesti / yufe

YUFE organizira seriju predavanja s ciljem promocije i učenja o važnosti raznolikosti i uključivosti (engl. diversity and inclusion, D&I) diljem YUFE zajednice. Cilj je predstaviti D&I u praksi putem govornika koji su stručnjaci u svojim područjima.

Sukladno epidemiološkoj situaciji, YUFE D&I predavanja održavaju se putem interneta i otvorena su za sve zainteresirane, a ciljana publika za svako predavanje navedena je u kratkom opisu predavanja.

Raspored predavanja:

• 30. travnja 2021. (14.00 – 15.15): Inclusive Selection & Recruitment in Academia, John Delap, Academic Cooperation Association (ACA), Belgija
  • 18. svibnja 2021. (13.30 – 14.30): Minimum wages in Europe, Tim Butcher, glavni ekonomist i zamjenik tajnika, UK Low Pay Commission
  • lipanj 2021.: Certification and accreditation schemes for Gender Equality in Higher Education: the CASPER Project, Kate Clayton-Hathway, znanstveni novak za ravnopravnost spolova i raznolikost, Centre for Diversity Policy Research and Practice, Oxford Brookes University Business School.

Detaljne informacije možete naći na sljedećoj poveznici.