Započeo je jesenski ciklus predavanja iz povijesti

27.10.2023. / vijesti / treća dob

U četvrtak, 26. listopada na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci, započeo je ciklus predavanja iz povijesti Novovjekovna i suvremena povijest Rijeke i okolice, koji je otvorila doc. dr. sc. Maja Ćutić Gorup s predavanjem St. Veit am Flaum pod habsburškom vlašću. Ciklus uključuje još četiri susreta na kojima će različiti predavači govoriti o burnoj i turbulentnoj povijesti Rijeke i sjevernojadranskog prostora uz najnovija istraživanja i interpretacije hrvatske i svjetske historiografije.

Polaznike i polaznice očekuju još sljedeća predavanja:

7. 11. 2023., doc. dr. sc. Ivan Jeličić, Rijeka nakon Prvog svjetskog rata i sjećanje na “Veliki rat”

9. 11. 2023., doc. dr. sc. Andrea Roknić Bežanić,  Riječke studentske godine 1968. – 1971.

14. 11. 2023., izv. prof. dr. sc. Mila Orlić, Povijest i pamćenje Drugog svjetskog rata i poraća na sjevernojadranskom prostoru: kritički osvrt i historiografske interpretacije

siječanj, 2023., dr. sc. Lovro Kralj, Holokaust u Rijeci između lokalne i globalne perspektive