Znanstvenici – povratnici

01.05.2023. / vijesti / znanstvenici

Rektorica Sveučilišta u Rijeci je raspisala Odluku o dodjeli jednokratne istraživačke potpore znanstvenicima – povratnicima.

Nastavnici zaposleni na znanstveno-nastavnim radnim mjestima na Sveučilištu u Rijeci od 1. siječnja 2022. do 31. prosinca 2023. godine temeljem suglasnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja dobivenog slijedom Odluke za odobravanje radnih mjesta znanstvenika – povratnika na javnim sveučilištima i javnim znanstvenim institutima u Republici Hrvatskoj od 30. kolovoza 2018. godine imaju pravo na jednokratnu istraživačku potporu u iznosu od €2.000,00 (15.071,11 kuna po fiksnom tečaju konverzije: 7,53450) po znanstveniku – povratniku.
Na zahtjev sastavnice potpora će se isplatiti uz predočenje dokaza o zaposlenju znanstvenika – povratnika.

Više informacija možete pročitati u Odluci