Znanstvenici s UNIRI o Covidu-19 i važnosti cijepljenja

20.04.2021. / vijesti / koronavirus

Hrvatsko imunološko društvo, čiji je predsjednik izv. prof. dr. sc. Felix Wensveen s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, snimilo je videomaterijal kojim žele naglasiti važnost cijepljenja protiv korone, odnosno bolesti Covid-19, izazvane virusom SARS CoV-2. U edukativnom videu znanstvenici sa Sveučilišta u Rijeci objašnjavaju što su cjepiva i kako djeluju te zašto je cijepljenje iznimno važno. Sveučilište u Rijeci promoviranjem ovog materijala želi poslati poruku prvenstveno svojim studentima i djelatnicima, ali i široj javnosti o važnosti cijepljenja. Sumnja u znanost najčešće dolazi iz neprovjerenih, sumnjivih izvora i iz neznanja. Znanost alternative nema i zato se jedino odgovornim građanskim pristupom i zajedničkim snagama možemo riješiti ove pandemije i vratiti se normalnom životu. Znanstvenici sa Sveučilišta u Rijeci poručuju: Cijepljenju alternative nema!

Više možete saznati na mrežnim stranicama Hrvatskog imunološkog društva.