Konferencija o seksualnom i rodno uvjetovanom nasilju u obrazovanju

30.06.2023. / vijesti / diversity

Tijekom idućeg će tjedna, od 3. do 7. srpnja 2023. na Kampusu Sveučilišta u Rijeci biti održana konferencija ”Međunarodni ljetni institut: Prevencija seksualnog i rodno uvjetovanog nasilja u obrazovanju – Međunarodni pristup teoriji i učinkovitoj praksi”.

Otvorenje konferencije bit će održano u ponedjeljak, 3. srpnja 2023. u 13 sati u ”Akvariju” Studenskog centra, a prisutnima će se na otvorenju obratiti:

• prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Sveučilišta u Rijeci
  • prof. dr. sc. Njoki Wane, predstojnica, Social Justice Education, OISE, Sveučilište u Torontu, Kanada
  • gđa Sandra Krpan, zamjenica gradonačelnika Rijeke
  • Nj. E. Alan Bowman, veleposlanik Kanade za Hrvatsku i Kosovo

Konferencija će biti održana tijekom cijeloga tjedna, od ponedjeljka do petka, 3. do 7 srpnja 2023.

Ovaj međunarodni ljetni institut usredotočuje se na važno globalno pitanje oblikovanja i provođenja učinkovitih programa i politika za prevenciju seksualnog i rodno uvjetovanog nasilja u obrazovanju, s naglaskom na istraživanje međunarodnih i komparativnih perspektiva.

Organizatori konferencije:

• Social Justice Education i Centar za medije, kulturu i obrazovanje, Ontario Institute for Studies in Education, Sveučilište u Torontu, Kanada
  • Centar za napredne studije jugoistočne Europe Sveučilišta u Rijeci
  • Grad Rijeka