Kreće ciklus kratkih besplatnih predavanja u 2024. godini

10.01.2024. / vijesti / treća dob

Ciklus kratkih besplatnih predavanja Sveučilišta za 3. dob u 2024. donosi različite teme za sve zainteresirane osobe starije od 55 godina s minimalno završenim srednjoškolskim obrazovanjem. Prijave nisu potrebne, osim u slučaju kada je navedeno.

Predavanja započinju u siječnju, a održavat će se srijedom u 17 sati na Filozofskom fakultetu na Kampusu u učionici 138, osim u slučaju terenske nastave.

Ciklus otvara prof. dr. sc. Željko Arbanas (GRADRI) već 17. 1. u 17 sati na Filozofskom fakultetu u učionici 138 s predavanjem Klizišta: prirodne katastrofe i ljudske greške.

Popis planiranih kratkih predavanja:

DATUM I MJESTOTEMEPREDAVAČI/PREDAVAČICE
17. 1. 2024. Klizišta: prirodne katastrofe i ljudske greškeprof. dr. sc. Željko Arbanas (GRADRI)
24. 1. 2024.O mirisima i okusima djevičanskih maslinovih ulja i kako ih oživljavamoprof. dr. sc. Olivera Koprivnjak (MEDRI) Hrvatsko društvo prehrambenih tehnologa, biotehnologa i nutricionista – podružnica u Rijeci
31. 1. 2024.Ostvarivanje novih spoznaja temeljeno na obradi poslovnih slučajevaprof. emeritus Bruno Grbac
7. 2. 2024.Inteligentni agentiprof. dr. sc. Ivan Štajduhar (RITEH)
14. 2. 2024.Mozak i imunosni sustav: neraskidiva veza i u zdravlju i u bolestiizv. prof. dr. sc. Ivana Munitić (BIOTECH)
21. 2. 2024. OTKAZANO – Povodom Dana hrvatske glagoljice i glagoljaštva: Postanak glagoljice i njezin razvitak na hrvatskom tluprof. dr. sc. Sanja Zubčić (FFRI)
28. 2. 2024. (online)Sveučilišta prilagođena dobi – iskustvo Sveučilišta u Mariboruizv. prof. Lučka Lorber
29. 2. 2024. iznimno četvrtakZašto nositi slušni aparat?doc. dr. sc. Jelena Vukelić (FZS Rijeka i KBC Rijeka)
NOVI TERMIN I UČIONICA:
UTORAK, 5. 3. 2024. U 17:15
U 139
Povodom Međunarodnog dana žena: Ravnopravnost kroz proračun – Zašto nam treba rodno odgovorniji proračun?doc. dr. sc. Ana Marija Sikirić Simčić (EFRI)
13. 3. 2024.Povodom Svjetskog dana prava potrošača: Zaštita ranjivih potrošača u moderno digitalno dobaprof. dr. sc. Emilia Mišćenić (PRAVRI)
20. 3. 2024.
Delta 5, Zgrada IVEX
Terenska nastava: Dostatna arhitekturadoc. art. Ida Križaj Leko (Urbani studiji)
27. 3. 2024.Povodom međunarodnog dana kazališta: Scenografija
doc. art. Stefano Katunar (APURI)
10. 4. 2024.Povodom Međunarodnog dana dječje knjige: Mašta i zbilja u slikovnicama Davida Litchfieldaizv. prof. dr. sc. Maja Verdonik (FFRI)
23. 4. 2024., UTORAK
(Sveučilišna
knjižnica,
Dolac 1)
Terenska nastava: “Postanak glagoljice i njezin razvitak na hrvatskom tlu” i vodstvo izložbom “Glagoljica” (NOVI TERMIN)prof. dr. sc. Sanja Zubčić (FFRI)

NAJAVA PROLJETNOG CIKLUSA PREDAVANJA I RADIONICA

Upisi za cikluse predavanja su otvoreni. Više informacija pronađite na linku.

NAPOMENA: Zadržavamo pravo izmjene rasporeda pa molimo pratite službene stranice. Hvala.