Međunarodni dan žena u znanosti

11.02.2020. / vijesti / SPEAR

Godine 2015. Opća skupština Ujedinjenih Naroda progslasila je 11. veljače Međunarodnim danom žena i djevojaka u znanosti. Ciljevi obilježavanja ovog dana su: promicanje ravnopravnog sudjelovanja djevojaka i žena u obrazovanju, usavršavanju, radu i donošenju odluka u znanosti; eliminacija svake diskriminacije žena, uključujući u području obrazovanja i zapošljavanja te premošćivanje pravnih, ekonomskih, socijalnih i kulturnih barijera kroz poticanje razvoja obrazovnih politika i programa, uključujući školske kurikulume s ciljem poticanja većeg sudjelovanja žena i djevojaka, promocije razvoja karijere u znanostima i prepoznavanja postignuća žena u znanosti.

Sveučilište u Rijeci je početkom siječnja 2019. godine započelo s provedbom projekta pod nazivom ”Podrška i provedba planova za rodnu ravnopravnost u akademskoj zajednici i istraživanjima”, akronim SPEAR (engl. Supporting and Implementing Plans for Gender Equality in Academia and Research).

Više o projektu SPEAR možete saznati OVDJE.