Novi Erasmus natječaj za osoblje u 2022./2024.

29.08.2022. / vijesti / međ. suradnja

Sveučilište u Rijeci dana 29. kolovoza 2022. godine objavljuje Natječaj za nastavno i nenastavno osoblje za mobilnost u 2022./2024. u okviru programa Erasmus (projekt 2022-1-HR01-KA131-HED-000051706).

U okviru Natječaja za mobilnost osoblja, nastavno i nenastavno osoblje može se prijaviti za mobilnost u svrhu:

–         održavanja nastave/podučavanja (za nastavno osoblje);

–         stručnog usavršavanja/osposobljavanja (za nastavno i nenastavno osoblje);

–         kombinaciju održavanja nastave/podučavanja i stručnog usavršavanja / osposobljavanja (za nastavno osoblje).

Standardna (fizička) mobilnost osoblja u svrhu održavanja nastave i u svrhu stručnog usavršavanja može trajati (isključujući dane provedene na putu) najkraće 2 dana, a najdulje 2 mjeseca. Nadalje, moguća je i blended mobilnosti, odnosno kombinacija fizičke i virtualne mobilnosti. Format podrazumijeva kratkoročnu fizičku mobilnost kombiniranu s online učenjem odnosno s obaveznom virtualnom komponentnom prije, tijekom i/ili nakon fizičkog dijela mobilnosti. Fizički dio mora trajati od 5 do 30 dana.

Mobilnost mora biti organizirana i provedena isključivo u razdoblju od 15. rujna 2022. do 30. srpnja 2024.

Održavanje nastave/poučavanje mora obuhvaćati najmanje 8 sati poučavanja tjedno (ili bilo koje kraće razdoblje boravka). Ako se održavanje nastave/poučavanje kombinira sa stručnim usavršavanjem/osposobljavanjem tijekom jednog razdoblja u inozemstvu, najmanji broj sati poučavanja tjedno (ili bilo koje kraće razdoblje boravka) smanjuje se na 4 sata. Ako mobilnost traje duže od jednog tjedna, najmanji broj sati nastave u nepunom tjednu mora biti proporcionalan trajanju tog tjedna.

Mobilnost u svrhu održavanja nastave/kombinacije održavanja nastave i stručnog usavršavanja je moguća prema partnerskim visokoškolskim ustanovama s kojima  Sveučilište u Rijeci ima potpisan Erasmus ugovor o suradnji za ak. god. 2022./2023./2024. (popis ustanova u dodatku Natječaju) te prema inozemnim poduzećima/organizacijama.

Nije potreban međuinstitucijski sporazum u slučaju mobilnosti u svrhu stručnog usavršavanja, ali ako se usavršavanje realizira na visokoškolskoj ustanovi, ta ustanova mora biti nositeljica povelje Erasmus Charter for Higher Education (popis dotičnih ustanova u dodatku Natječaju).

Natječaj će biti otvoren do iscrpljenja raspoloživih sredstava, a najkasnije do 1. ožujka 2024. godine.

Detaljne informacije o Erasmus programu, tekstovi natječaja i prijavni obrasci objavljeni su na mrežnim stranicama Sveučilišta:

Kontakt:

Centar za međunarodnu mobilnost