Odabirom izbornih kolegija iz područja rodnih studija do mikrokvalifikacije

26.09.2023. / vijesti / diversity

Od ove akademske godine studentice i studenti, u skladu sa svojim studijskim programima, iz ponude zajedničkih (communis) kolegija Sveučilišta u Rijeci mogu upisati izborne kolegije koji pokrivaju teme iz područja rodnih studija i tijekom tri semestra, polaganjem seta kolegija utvrđenog programom mikrokvalifikacije Rod u suvremenim kontekstima i prijeporima, dobiti potvrdu o stečenoj mikrokvalifikaciji.

S obzirom na to da u Republici Hrvatskoj ne postoji niti jedan akreditirani program visokoškolskog obrazovanja iz znanstvenog polja rodnih studija, ovaj program predstavlja znanstveno-obrazovni novum na nacionalnoj razini.

Nositelj programa mikrokvalifikacije Rod u suvremenim kontekstima i prijeporima Filozofski je fakultet u Rijeci, a u izvođenju sudjeluju i Ekonomski fakultet, Pravni fakultet te Medicinski fakultet u Rijeci.

Detalje vezane uz upis na mrežnim stranicama Centra za ženske studije Filozofskog fakulteta u Rijeci.