Započeo Erasmus+ projekt – EMPLOYS

10.03.2021. / vijesti / eu projekti

Početkom godine započeo je novi Erasmus+ sport projekt „Understanding, Evaluating, and Improving Good Governance in the Employment Relations of Athletes in Olympic Sports in Europe“ (EMPLOYS) na kojem je ispred Sveučilišta u Rijeci partner Pravni fakultet.

Projekt vodi Deutsche Sporthohlschule Köln (Njemačka), a parteri su Universidade Europeia (Portugal), Edge Hill University (Ujedinjeno Kraljevstvo), Institute for Sport Governance (Poljska) te predstavnici udruga sportaša: European Elite Athletes Association (EU Athletes) i European Olympic Academies.
Projekt će trajati do kraja 2022. godine.

Cilj projekta je znanstvenim istraživanjem analizirati status radnih odnosa sportaša u olimpijskim sportovima na području država članica EU-a te Norveške i Ujedinjenog Kraljevstva te završnom studijom ponuditi primjere dobre prakse vladama partnerskih država sa svrhom unaprjeđenja radnih i socijalnih statusa sportašica i sportaša.
Više informacija o projektu nalazi se na službenim mrežnim stranicama projekta i mrežnim stranicama Europske komisije.