Održan je informativni dan Hrvatske zaklade za znanost za Istraživačke projekte

10.04.2024. / vijesti / CPP

Informativni dan Hrvatske zaklade za znanost za Istraživačke projekte (IP-2024-05) održao se 9. travnja 2024. na Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci od 11:15 do 13 sati.

Informativni dan otvorio je prorektor za znanost i umjetnost prof. dr. sc. Gordan Jelenić koji se osvrnuo na broj prijava Istraživačkih projekata na Sveučilištu u Rijeci na prethodnim natječajnim rokovima te je potaknuo sudionike da i na ovom natječajnom roku prijave svoje projekte.

Djelatnice Centra za potporu pripremi kompetitivnih znanstvenih projekata Sandra Milovanović Soldatić i Maja Vranić predstavile su uvjete natječaja, prijavne obrasce te postupak vrednovanja.

Na kraju su predstavljena dva primjera ranije dobivenih projekata. Prof. prim. dr. sc. Stjepan Špalj s Fakulteta dentalne medicine i prof. dr. sc. Ivan Štajduhar s Tehničkog fakulteta predstavili su svoja iskustva u pripremi i provedbi Istraživačkih projekata i bilateralnih projekata u sklopu inicijative Weave.

Materijale s održanog informativnog dana možete preuzeti u nastavku:

Uvod / Gordan Jelenić

Natječaj Istraživački projekti HRZZ-a / Sandra Milovanović Soldatić, Maja Vranić

Iskustvo pripreme i provedbe HRZZ IP projekta / Ivan Štajduhar