Održana 90. promocija doktorica i doktora znanosti

19.05.2022. / vijesti / Dies Academicus

Na Kampusu Sveučilišta u Rijeci, u četvrtak, 19. svibnja 2022. održana je 90. promocija doktorica i doktora znanosti. Doktorandice (33) i doktorande (30), njih ukupno 63 u najviše je akademsko zvanje promovirala rektorica Sveučilišta prof. dr. sc. Snježana Prijić Samaržija.

Doktorandice i doktorandi, čestitam vam! Vaš vrijedan rad na obrazovanju je završen i postigli ste najviši stupanj formalnog obrazovanja. Nadam se da ste ponosni, kao što smi mi ponosni na vas. Današnja promocija vrhunac je 49. Diesa Academicusa, koji obilježavamo kroz cijeli tjedan. Vi ste naša nada, naša budućnost. Zadaća znanstvenika jest oktivati i upoznvati svijet oko sebie ali ga i razumijeti. To razumijevanje često je bitnije od kauzalnog objašnjavanja. Umjetna inteligencija danas može procesirati daleko više podataka nego li čovjek, no razumijevanje i sagledavanje šire slike je nazamijenjivo. Velika je privilegija svih nas da se bavimo ovim poslom i pozivom i zato istražujte, ne bojte se i njegujte društvenu odgovornost, poručila je novim doktoricama i doktorima znanosti rektorica Prijić Samaržija.

Laureate možete pogledati OVDJE.